ONLAR BİZİM BAŞTACIMIZ...

';

ONLAR BİZİM BAŞTACIMIZ...18-24 Mart tarihleri arasında kutlanan “Yaşlılar Haftası” kapsamında ilçemizin merkez ve köylerinde bulunan yaşlılarımız ziyaret edildi.

 

18-24 Mart tarihleri arası yaşlılar haftası dolayısıyla Kaymakam /Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER ve eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi ilçemizde  bulunan yaşlıları evlerinde ziyaret etmeye devam etti.  Bu özel haftada ilk ziyaret Kaymakam /Belediye Başkan Vekilimizin eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi tarafından Diyadin Devlet Hastanesi Başhekimi Betül Dünya veSosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü ile birlikte Göl Mahallesin’de  ikamet eden, oğlu ve gelini ile birlikte yaşayan Şerife Aktaş'a oldu.Şerife Nine ile bir süre sohbet edilerek ihtiyaçları ve istekleri dinlenildi.

Kaymakam /Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER ve eşinin diğer bir ziyaret ise Murat Mahallesinde oturan Hüseyin Alperğu ve eşine oldu. Yanlız yaşayan yaşlı çiftle sohbet edip sağlık durumları ve ihtiyaçlarını sorarak kendilerine her türlü desteği vereceğini belirten  Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER,  her zaman yaşlıların  yanlarında olup ve bütün sıkıntıları ile ilgileneceklerini onları asla yanlız bırakmayacaklarını, kapılarının her zaman açık olacağını belirtti.

Son ziyaretini ise  Mollakara Köyü’ne yapan  Kaymakam /Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER, burada eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi  ile birlikte   Arif Takan ve eşini ziyaret ettiler. Evde yalnız yaşayan yaşlı çiftle yakından ilgilenip  istek ve ihtiyaçları hakkında bilgi alan Kaymakam /Belediye Başkan Vekilimiz “ilçemize göreve başladığımız ilk günden beri büyüklerimizin bizlere geçmişleri ile geleceğimizi aydınlatan fenerler oldukları fikriyle bu ziyaretleri yapıyoruz ve bizlere emanet yaşlılarımıza gereken değer ve saygının layıkıyla vereceğiz. Onları sadece bir gün değil her daim ziyaret etmeliyiz. Elimizden geldiği kadar biz bu ziyaretlerimizi gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 18- 24 Mart  Yaşlılar Haftası dolayısıyla tekrardan yaşlılarımızı yalnız bırakmayarak, moral verelim istedik. Burada bütün yaşlılarımızın yaşlılar haftasını kutluyoruz” dedi.

Ziyaret edilen yaşlılarımız da Kaymakam /Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER ve eşine kendilerine gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı memnuniyetlerini dile getirerek hayır dualarını ilettiler.