Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER’in Okul Ziyaretleri…

';

Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER’in Okul Ziyaretleri…Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER’in okulları ziyaret denetimleri devam ediyor.

Kaymakam ÖNER,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla ASLAN ile beraber ilk olarak 14 Nisan İlkokulu’nu ziyaret edip okul hakkında Okul müdürü ve öğretmenlerden bilgi aldı.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Sayın Emine Erdoğan'ın himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında 14 Nisan İlkokulunda okuma yazma bilmeyen bayanlar için açılan sınıfı da ziyaret eden Kaymakam ÖNER,  Eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendiyle birlikte bayanlarla bir süre sohbet edip kurslarını tamamlamaları için kendilerine her türlü desteği vereceklerini ifade etti.

Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER’in okul ziyaretleri programı daha sonra beraberindekilerle birlikte Cemal Kaya Anadolu Lisesi ile devam etti.

Son olarak Şehit İlhan Demir Yatılı Bölge Ortaokulunda akşam yemeğinde öğrencilerle beraber olan Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER öğrencilerle sohbet edip birlikte yemek yedi. Olgun ÖNER, ziyaretlerinde eğitimin işleyişi, öğrencilerin durumları ve okulların güvenliği ile ilgili bilgileri alarak özellikle Diyadin Belediyesi olarak eğitime ve öğrencilerimize her türlü desteği vereceklerini ve bu tür ziyaretlere devam edeceklerini belirtti.