GELECEĞE İLMEK ATAN BAYANLARIMIZ…

';

GELECEĞE İLMEK ATAN BAYANLARIMIZ…Diyadin Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı  Sosyal Destek Projeleri (SODES) kapsamında, Halk Eğitim Merkezinde halı dokumacılığı kursunun açılışı yapıldı.

İlçemizde kadınların kendi el emekleri ile üretim yaparak ekonomik olarak da kazanmaları ve sosyal hayata adapte olmaları için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı SODES projesi kapsamında açılan halı dokumacılığı kursu 20 bayan kursiyeri ile çalışmaya başladı. Açılışı yapılan halı dokumacılığı kursunun açılış kurdelesinin kesiminden sonra Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER, kurs hocaları ve bayanlarla kurs ile ilgili konuşarak kursun amacına ulaşması temennisinde bulundu.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca SODES kapsamında açılan halı dokumacılığı kursun açılışına Kaymakam/ Belediye Başkanı V. Olgun ÖNER, eşi  Gülcihan ÖNER Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü, Halk Eğitim Merkezi Müdürü,  Sosyal Yardımlaşma  ve Dayanışma Vakfı Müdürü, kurs hocaları ve kursiyerler katıldı.