Engelliler Günü'nde Esmer Nine Unutulmadı

';

Engelliler Günü'nde Esmer Nine Unutulmadıİlçemizin İsaağa Mahallesinde ikamet eden 85 yaşında ve yürüme güçlüğü çeken Esmer G. Diyadin Kaymakamlığı/Belediye'si tarafından ziyaret edildi.

Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER'in eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle  bu seferki ziyaretinde Esmer Nineye misafir oldu. Geçirdiği kaza nedeniyle  yürüme güçlülüğü çeken 1932 doğumlu  7 çocuk sahibi olan  Esmer Nine kendisini ziyarete gelen Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimizin eşi ve beraberindekilerini görünce çok mutlu oldu.

Gülcihan ÖNER Hanımefendiye sarılan Esmer Nine; “Yavrum ben 85 yaşındayım eskiden aldığımız her şeyin vergisini devlete ödüyorduk şimdi ise devletimiz bize sahip çıkıyor. Allah devletimize zeval vermesin. Şimdiye kadar sizin yaptığınız gibi bir çalışma ilçemizde olmadı. Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz hizmet için gelmiş bir evladımızdır. Başkanımıza bizlere yapmış olduğu tüm hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Allah Başkanımızı başımızdan eksik etmesin” dedi. Diyadin Devlet Hastanesi Evde Bakım Doktoru ve hemşiresi tarafından sağlık kontrolünden geçirilenEsmer Nine kendisine uzatılan devletin şefkatli eli ve yardım desteği ile yaşadığı sevinci ifade ederken esprileri ile de herkesi güldürdü.

 Esmer Nineye çeşitli hediyeleri takdim edip,  Kaymakamlık ve   Belediye olarak engelli vatandaşlarımız  ile her zaman ilgilenip onların yanında olacaklarını söyleyen Gülcihan ÖNER Hanımefendi; “Önemli olan insanın yüreğinde engel olmamasıdır. İlçemizde engelli, bhasta ve yaşlılarımızın  ihtiyaçlarını tespit ediyoruz ve taleplerini alıyoruz. Onların hayatlarını kolaylaştırmak, morallerini yüksek tutmak  ve yalnız olmadıklarını gösterip her türlü ihtiyaçlarının devletimizce karşılanması bizlerin asli görevidir. Bu tür ziyaretlerimizi devam ettireceğiz.  ” dedi.

 

Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimizin eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendiye Diyadin Devlet Hastanesi Evde Bakım Doktoru ve hemşiresi, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf Müdürü, AK Parti Kadın Kolları İlçe Başkan Yrd. ve beraberindekiler de eşlik etti.