Diyadin Belediyesi’nden Okuma Yazma Kursuna Anlamlı Destek

';

Diyadin Belediyesi’nden Okuma Yazma Kursuna Anlamlı DestekCumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi himayelerinde başlatılan okuma yazma seferberliği kapsamında ilçemizde açılan Halk Eğitim Merkezi okuma yazma kursunu  Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi  ile birlikte   ziyaret etti.

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun ÖNER, Eşi ile birlikte Halk Eğitim Merkezine yapmış oldukları ziyarette okuma yazma öğrenen bayanlarla bir araya geldiler. Başlatılan okuma yazma seferberliğine Diyadin Belediyesi olarak destek verme adına kursiyerlerimiz için özel olarak hazırlanan defter ve kırtasiye malzemelerini dağıttılar. Daha sonra Kaymakam/ Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun ÖNER, gerçekleştirmiş oldukları ziyarette yaptığı açıklamada; “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kıymetli Eşi Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi tarafından başlatılan okuma yazma seferberliği sonunda inşallah ilçemizde okuma yazma bilmeyen kalmayacaktır. Bu seferberlik ile sadece bugünümüzü değil sizlerin yetiştirdiği bilinçli bireylerle geleceğimizi de aydınlatmış olacağız. Kadının toplumun değişiminde ve şekillenmesinde ki büyük etkisi göz önüne alındığında sizlerin aldığı bu eğitim sayesinde artık kimseye muhtaç olmadan bilinçli aile yapıları oluşup hakkını savunabilen bayanlar olarak topluma kazandıracağınız çocuklarımıza örnek olacaksınız ve Diyadinimizde değişimi biz sizlerle başaracağız. Siz değerli bayanlarımıza Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi olarak, her zaman olduğu gibi  desteklerimizin süreceğini ifade etmek istiyorum." dedi.  

Ziyarette, kursiyerler, çeşitli nedenlerle okuma-yazma öğrenme fırsatı bulamadıklarını, bu kurslar sayesinde artık o fırsatı bulduklarını ve artık rahatça hastaneye, çarşıya pazara çıkacaklarını belirttiler. Verilen bu fırsat için başta Sayın Cumhurbaşkanımız’a ve değerli eşlerine ve ilçeye geldiği ilk günden beri kendilerini yalnız bırakmayıp her zaman yanlarında olan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun ÖNER ve Eşi’ ne çok teşekkür ettiler.