Diyadin Belediyesi Tiyatro Ekibinden “Deli Dumrul” Tiyatro Oyunu

';

Diyadin Belediyesi Tiyatro Ekibinden “Deli Dumrul” Tiyatro OyunuDiyadin Belediyesinin  ilçedeki öğretmenlerimizden oluşturduğu Diyadin Belediyesi tiyatro grubunun  “Deli Dumrul” Tiyatro gösterisi izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü.

“Deli Dumrul” tiyatrosunda, Dumrul bir çay üzerine bir köprü kurar. Köylüleri köprüden geçmeye zorlar. Köprüden geçen Dede Korkut’un torunu Elif’e aşık olur. Genç yaşta ölen bir yiğidin öcünü almak üzere ölüme meydan okuyan bir oyunu anlatır.  İlçemizde çocukları eğiten öğretmenler eğitimcilik görevlerinin yanı sıra görev aldıkları sosyal ve kültürel faaliyetlerle de dikkat çekmeye devam ederek Diyadin Belediyesinin bünyesinde oluşturdukları tiyatro grubu ile  ilçemizde ilkleri yaşatarak  “Deli Dumrul” tiyatrosuyla gerçek oyuncuları aratmayacak bir gösteri sergilediler.Yoğun bir ilgi ile izleyiciyi oldukça etkileyen oyunun sonunda Diyadin Kaymakamı ve Diyadin Belediye Başkan Vekili Sayın Olgun ÖNER sahneye çıkarak öğretmenlerin göstermiş oldukları bu başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti ve Diyadin Belediyesi olarak sosyal faaliyetlerimize bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti..  

 Düzenlenen programa Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun ÖNER ve Eşi Sayın Gülcihan ÖNER Hanımefendi, İlçe Milli Eğitim Müdürü, kurum amirleri, ilçede görev yapan tüm öğretmenler ve çok sayıda vatandaşımız katıldı.