DEĞİŞEN DİYADİN DE KADINLARIMIZA DEĞER VERMEYE DEVAM EDİYORUZ...

';

DEĞİŞEN DİYADİN DE KADINLARIMIZA DEĞER VERMEYE DEVAM EDİYORUZ...Diyadin Kaymakamı/Belediye Bşk. Vekilimiz Sn. Olgun ÖNER ve Eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendinin tertiplediği Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesinin birlikte organize ettiği 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlama programı Diyadinli Bayanlarımızın yoğun katılımıyla gerçekleşti.

 

Diyadin kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle, ilçedeki bayanlar için düzenlenen program da ilk olarak Kaymakam/ Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER’in bayanlara 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlama mesajı iletildi. Daha sonra Gülcihan ÖNER Hanımefendi,  katılan bayanlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlayıp, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı gerçekleştirdi. Bayan ÖNER, konuşmalarını şöyle dile getirdi. " Bu zor coğrafyada hayatın her alanında sevgiyi, fedakârlığı, üretkenliği temsil eden sağlıklı bir toplumun temel taşı olan siz değerli Diyadinli kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum. Aileyi ayakta tutan, çocukları yetiştiren ve şekillendiren biz kadınlarız. Büyük zahmetlere katlanarak, yuvaların sağlam olması, ailesine ve topluma güzel nesillerin yetiştirilmesi için bizler her zaman büyük bir gayret ve fedakârlık sarf etmekteyiz. Atatürk’ ün de belirttiği gibi ‘üstün kadın üstün millet yaratır. Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi olarak sizlerin herzaman yanında olup ihtiyaç ve isteklerinizi karşılayarak Diyadin ‘in pozitif yöndeki değişimini devam ettireceğiz. ” .

Programın ikinci konuşmasını da Ağrı Barosundan Avukat Kübra Taşdan yaptı. Taşdan bayanların hukuksal haklarını anlatan bir sunum gerçekleştirdi. Yapılan konuşmaların ardından bayanlara halise yemeği verilip, Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi tarafından şimdiye kadar ilçe ve köylerinde ziyaret edinilen bayanlar ve onlar için yapılan programlar slayt eşliğinde sunuldu. Program sonunda Gülcihan ÖNER Hanımefendi, bayanlarla tek tek ilgilenerek istek ve taleplerini dinleyerek ardından bayanlara hediye dağıtıp onlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Şimdiye kadar 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde böyle bir etkinlikle karşılaşmadıklarını söyleyen bayanlar, memnuniyetlerini dile getirip Kaymakam/ Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER ve eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendiye teşekkürlerini ilettiler.

Programa Kaymakam/ Belediye Başkan Vekilimizin eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi, Şehitlerimizin Anneleri ve Eşleri,  Diyadin Devlet Hastanesinin Başhekimi Betül Dünya, Dr. Nevin Sahin Süyür,  Avukat Kübra Taşdan,  Diyadin AK Parti İlçe Başkanın Eşi,  AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Diyadinli çok sayıda bayanımız katıldı.