BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ KAPSAMINDA DİYADİNLİ ÖĞRENCİLER YOLA ÇIKTI...

';

BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ KAPSAMINDA DİYADİNLİ ÖĞRENCİLER YOLA ÇIKTI...Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi himayelerinde başlatılıp İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “BİZ ANADOLUYUZ PROJESİ (KARDEŞLİK KÖPRÜSÜ)” kapsamında Diyadin’den gidecek olan ilk kafile olan 50 kız öğrencimiz Kaymakam\Belediye Başkan Vekili Olgun ÖNER tarafından Kocaeli’ne uğurlandı.

        İlk olarak Kaymakamlık makamında öğrencileri ağırlayan Kaymakam\Belediye Başkan V. ÖNER öğrencilerle tek tek ilgilenip onlarla gidecekleri gezi hakkında sohbet etti. Daha önce il dışına çıkmamış ve ilk kez uçakla yolculuk yapacak olmanın heyecanını yaşayan öğrencilerin mutluluğuna ortak olmayı hedeflediklerini belirten ÖNER: “ Geleceğimizin teminatı olan siz değerli yavrularımızı Bakanlığımız ve valiliğimiz tarafından yürütülen ve Kaymakamlığımızca koordine edilen bu gezi çerçevesinde ülkemizin farklı kültürel ve tarihi değerlerini yerinde görmek amaçlanmaktadır. Kardeşlik köprüsü ile gideceğiniz yerlerde tanışıp belki de yıllar sürecek olan dostlukların başlayacağı adımlar atacaksınız. Sizlerin mutlukları ve başarıları ile bizlerin hem bulunduğumuz yer olan Diyadin’de hem de ülkemiz adına geleceğe umutlu bakmamızı sağlayacaksınız.” dedi.

        Geziye gidecek tüm  öğrenciler adına  konuşan Atatürk Ortaokulu öğrencisi İrem Sultan PEKER tarafından Sayın Kaymakamımız\Belediye Başkan V. Olgun ÖNER’e çok teşekkür edilerek verilen bu fırsat için Diyadinli öğrenciler olarak çok mutlu olduklarını ifade etti.

Daha sonra öğrenciler Hükümet Konağının önünde hatıra fotoğrafı çekilerek havaalanına götürülmek üzere otobüslere bindirildi. Havaalanında da öğrencilere eşlik eden Kaymakam\Belediye Başkan V. Olgun ÖNER öğrencilerle vedalaşıp iyi yolculuklar diledi.