“Bir Milletin Yeniden Dirilişi” Adlı Konferansı ile Çanakkale Ruhu Yeniden Canlandırıldı…

';

“Bir Milletin Yeniden Dirilişi” Adlı Konferansı ile Çanakkale Ruhu Yeniden Canlandırıldı…Diyadin Kaymakamlığımız, Diyadin Belediyemiz ve İlçe Müftülüğü tarafından  25 Mart 2018 Pazar günü saat 10:00 da Tarihçi Yazar Mustafa TURAN' ın konuşmacı olarak katıldığı “Bir Milletin Yeniden Dirilişi” adlı konferans gerçekleştirildi.

Konferans saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunuşu ile başladı. Daha sonra kürsüye gelen Tarihçi Yazar Mustafa TURAN;  Çanakkale savaşının dünyada ayrı bir yeri olduğuna, Çanakkale de yaşanan olaylara, Türk Ordusunun manevi gücüne, Çanakkaleyle yaptığı araştırmalardan sunumlar yaparak Bir Milletin Yeniden Dirilişi adlı konferans verdi. Tarihçi Yazar Mustafa TURAN’ a plaket takdim eden Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER: “Burada  başta Çanakkale Şehitleri olmak üzere 15 Temmuz ve Afrin'deki Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Böyle anlamlı bir konferans vererek bize bir kez daha Çanakkale ruhunu hatırlatan Mustafa Turan Hocamıza çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Konferansa  Kaymakam/ Belediye Başkan V. Olgun ÖNER, Diyadin ve Taşlıcay İlçe Müftüleri, kurum amirleri ile birlikte çok sayıda vatandaşımız katıldı.