“Annem Yanımda Olsaydı” ...

';

“Annem Yanımda Olsaydı” ...Diyadin Kaymakamı ve Diyadin Belediye Başkan Vekili Olgun  ÖNER ve Eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi  tarafından  hayata geçirilen “Annem Yanımda Olsaydı,  Annemle Ne Yapmak İsterdim’’ Projesi ile İlçemizde  annesi hayatta olmayan  öksüz ve yetim öğrencilerimizin anneler günü münasebeti ile duygularını paylaştıkları mektuplardaki hayalleri gerçekleştirildi.

“Annem Yanımda Olsaydı, Annemle Ne Yapmak İsterdim’’  Projesi ile anneler gününe özel olarak ilçemizde annesi hayatta olmayan  öğrencilerin anneleriyle yapmak istedikleri,  Diyadin Kaymakamı ve Diyadin Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun  ÖNER’in  Eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi tarafından bizzat yerine getirildi. Gülcihan ÖNER Hanımefendi yapılan bu proje ile  ilk olarak Taşbasamak Köyünde annesiyle birlikte neler yapmak istediklerini yazan 2. Sınıf öğrencisi  Elif  ve 5. Sınıf öğrencisi Armağan’ nın dileklerini yerine getirdi. Elif annem yaşasaydı ona sarılmak isterdim. Ona çiçek verip saçlarımı örmesini isterdim diye mektubunda yazmıştı. Gülcihan ÖNER Hanımefendi  minik Elif’in bu güzel isteğini bizzat kendisi  yerine getirerek saçlarını tarayıp kıyafetini giydirerek onu okula götürdü. Daha sonra Armağa’nın mektubunda annem olsaydı bana güzel yemekler yapmasını isterdim dileğini de  kendisi yemek yaparak ona götüren Gülcihan ÖNER Hanımefendi, yemeği Armağan’a ikram ederek onunla sohbet etti. Gülcihan ÖNER Hanımefendi mektuplarında annesiyle birlikte sinemaya gitmek isteyen Şahin ve Zeynep ile de Diyadin Belediyesi Gençlik Merkezinde hizmet veren cep sinemasına  giderek onlarla birlikte film izleyerek dileklerini yerine getirdi. Dilan’nın mektubunda annemin okula gelip durumumu sormasını isterdim diye yazdığı için Gülcihan ÖNER Hanımefendi Dilan’ın okuluna gidip annesi olarak bizzat öğretmenleriyle görüştü. Gülcihan ÖNER Hanımefendi annemle vakit geçirmek isterdim diye metuplarında belirten 16 öğrenciyle de Ağrı merkezde yemekte bir araya gelip bu güzel yavrularımızla teker teker ilgilenip  duygularına ortak olup samimi ve sevgi dolu bir ortamda sohbet etti.

Ayrıca bu proje kapsamında Gülcihan ÖNER Hanımefendi dileklerini yerine getirdiği öğrencilerden, öğrencilerin kendi istekleri doğrultusunda belirledikleri;

Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Emine ERDOĞAN Hanımefendi’ ye,

Sayın Başbakanımızın Eşi Semiha YILDIRIM Hanımefendi’ ye,

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül SAYAN KAYA Hanımefendi’ ye,

Sayın İçişleri Bakanımızın Eşi Hamdiye SOYLU Hanımefendi’ ye

Ağrı Valisi ve Belediye Başkan Vekili Eşi İrem Beyza ELBAN Hanımefendi’ ye mektup yazan öğrencilerimizin mektupları ilgili yerlere gönderildi.

Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyesi olarak  Kaymakam ve  Belediye Başkan Vekilimiz Olgun  ÖNER ile birlikte hayata geçirdiği “Annem Yanımda Olsaydı ,  Annemle Ne Yapmak İsterdim’’  Projesi ile bu öğrencilerle tanışıp dileklerini yerine getiren Gülcihan ÖNER Hanımefendi artık bu çocuklarında kendisinin birer evladı olduğunu ve her zaman onlara desteklerini  sürdüreceklerini belirti.