+1 Farkla Hayata Gülümseyen Özel Çocuklarımız Diyadin'de Unutulmadı...

';

+1 Farkla Hayata Gülümseyen Özel Çocuklarımız Diyadin'de Unutulmadı...21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü" dolayısıyla Diyadin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin’de  down sendromlu çocuklarımızı unutmayarak onlar  için  özel bir etkinlik  düzenlendi.

Diyadin Kaymakamlığı ve Diyadin Belediyemizin desteği ile Diyadin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından  down sendromlu çocuklarımız  ve aileleri için özel bir etkinlik  düzenlendi. Düzenlenen  etkinlikte down sendromlu çocuklar müzikler  eşliğinde halay çekip oyunlar oynayarak gönüllerince eğlendiler. Daha sonra Kaymakam/ Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER’in  eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi bu özel çocuklarımızla birlikte onlar için hazırlanan kutlama pastasını keserek onlara hediyeler dağıttı. Aileleriylede ilgilenip onlarla sohbet eden Hanımefendi ÖNER:  “Sevgi kromozom saymaz. Bu özel çocuklarımız 46 değil 47 kromozomla dünyaya gelerek bizlere farklılıklarıyla hayata renk kattıklarını göstermektedirler.İnsanlara bu özel çocuklarımızın toplumda var olduğunu duyurmak adına bu gün bu etkinlik düzenlendi. Amacımız onları hayatın içine dahil ederek zamanında eğitim almalarını sağlamaktır. Çünkü bu özel meleklerimiz bizler için çok değerli ve önemlidir. Bu gün burada onların yüzlerini güldürebiliyorsak ne mutlu bizlere.” dedi. Gülcihan ÖNER Hanımefendi, down sendromlu çocuklar ve ailelerini mutlu edip bu güzel etkinliği düzenleyen Diyadin Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezin sahibi Azmi Bertan’a ve emeği geçen herkese teşekkürlerini ilettiler.

Etkinliğe Kaymakam/ Belediye Başkan Vekilimiz Olgun ÖNER’in eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi, AK Parti Ağrı İl Kadın Kolları Başkanı Dilan Özmen Özgün ve  beraberindeki birim başkanları , Devlet Hastanesi Başhekimi Betül Dünya, AK Parti  İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü,  down sendromlu öğrenciler ve aileleri katıldı.